Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
”Fold et ark papir, sæt en pære bagved – og du har en lampe.” Selvom det ikke er helt så enkelt, skal det, ifølge designer Henrik Bønnelycke, helst se netop så enkelt ud. Formmæssigt står Fold lysende klar, hvor de få udvalgte detaljer og nyeste LED teknologi er i fokus. Den magnetiske skærm gør installationen enkel og designet stilrent uden synlige skruer. Lyset strømmer både op og ned, og de fire medfølgende lysmønstre ændrer lysbilledet efter ønske og personlig stil. Det dekorative og skulpturelle design gør lampen velegnet både inden- og udendørs og egnet til at skabe både funktionelt og stemningsfuldt lys. De fire lysmønstre giver mulighed for både retningsbestemt og blødt, spredt lys, så du nemt kan skifte mellem klart funktionelt lys og blødere stemningslys. Lyset, der strømmer både op og ned, fremhæver arkitektur og skaber dybde i omgivelserne. I sort udførelse med 2x5W LED leverer lampen en effektiv lyskilde, og lysmønstrene kan bruges til at dæmpe oplevelsen af lys efter behov.
| Produkttype | Udendørs væglampe |
| Varenummer | 2085843 |
| IP klasse | IP54 |
| Fremspring (MM) | 50 |
| Dæmpbar | Nej |
| Lyskildens levetid (timer) | 30000 timer |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 14,8 CM |
| Længde | 14,8 CM |
| Højde | 21 CM |
| Inkl. lyskilde | Ja |
| EAN 1 | 5704924000584 |
| Lev. Varenr. | 2019051003 |
| Bruttovægt (KG) | 0.941 |
| Farve | Sort |
| Model | 15 |
| Watt | 2x5W |
| Fatning | LED-modul |
| Lumen | 150 lm |
| Materiale | Aluminium |
| Serie | Fold |
| Energieffektivitet | A-G |
| Energiklasse | E |
| Kelvin | 3000K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag