Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
“Fold et ark papir, sæt en pære bagved – og du har en lampe.” Selvom det ikke er helt så enkelt, skal det, ifølge designer Henrik Bønnelycke, helst se netop så enkelt ud. Formmæssigt står Fold lysende klar, hvor de få udvalgte detaljer og nyeste LED teknologi er i fokus. Den magnetiske skærm gør installationen enkel og designet stilrent uden synlige skruer. Lyset strømmer både op og ned, og de fire medfølgende lysmønstre ændrer lysbilledet efter ønske og personlig stil. Lampen er kun 10 cm bred og er en miniatureudgave af den traditionelle Fold lampe, hvilket åbner for nye anvendelsesmuligheder. De fire medfølgende lysmønstre spænder fra blødt orienteringslys til mere markante mønstre, så lampen kan tilpasses stemningen. Brug Fold 15 corten som orienteringslys nederst på muren eller som et smukt lysende element på badeværelset eller i entréen. Modellen leveres med 2x5W og den integrerede LED-teknologi giver klart og justerbart lys, samtidig med at lysdæmpning kan skabe den ønskede atmosfære.
| Produkttype | Udendørs væglampe |
| Varenummer | 2108858 |
| IP klasse | IP54 |
| Dæmpbar | Nej |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 4,5 CM |
| Længde | 15 CM |
| Højde | 21 CM |
| Inkl. lyskilde | Ja |
| EAN 1 | 5704924001987 |
| Lev. Varenr. | 2019051038 |
| Bruttovægt (KG) | 1.39 |
| Farve | Corten |
| Model | 15 |
| Watt | 2x5W |
| Fatning | LED-modul |
| Lumen | 200 lm |
| Serie | Fold |
| Energieffektivitet | A-G |
| Energiklasse | F |
| Kelvin | 3000K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |