Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
”Fold et ark papir, sæt en pære bagved – og du har en lampe.” Selvom det ikke er helt så enkelt, skal det, ifølge designer Henrik Bønnelycke, helst se netop så enkelt ud. Fold fremhæver få udvalgte detaljer og nyeste LED teknologi, så designet står rent og funktionelt.
Den magnetiske skærm gør installationen enkel og skjuler monteringsdetaljer, så overfladen fremstår uden synlige skruer. Lyset strømmer både op og ned, og de fire medfølgende lysmønstre giver mulighed for at ændre lysets udtryk efter stemning og behov. Funktionen til at dæmpe lyset giver ekstra fleksibilitet.
De fire lysmønstre og mulighed for at dæmpe lyset gør det let at vælge mellem markant accentbelysning og blød, rolig stemningsbelysning.
Designet er dekorativt og skulpturelt, hvilket gør lampen velegnet til både inden- og udendørs brug. Galvaniseret stål er et hårdført materiale, der egner sig til områder tæt på kysten og steder med krævende vejrforhold. Den enkle formgivning holder fokus på lyset og gør lampen til et dekorativt element både dag og nat.
| Produkttype | Udendørs væglampe |
| Varenummer | 2085845 |
| IP klasse | IP54 |
| Dæmpbar | Nej |
| Lyskildens levetid (timer) | 30000 timer |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 4,5 CM |
| Længde | 15 CM |
| Højde | 21 CM |
| Inkl. lyskilde | Ja |
| EAN 1 | 5704924000607 |
| Lev. Varenr. | 2019051031 |
| Bruttovægt (KG) | 1.372 |
| Farve | Galvaniseret stål |
| Model | 15 |
| Watt | 2x5W |
| Fatning | LED-modul |
| Lumen | 225 lm |
| Materiale | Galvaniseret stål |
| Serie | Fold |
| Energieffektivitet | A-G |
| Energiklasse | F |
| Kelvin | 3000K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag