Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
”Fold et ark papir, sæt en pære bagved – og du har en lampe.” Selvom det ikke er helt så enkelt, skal det, ifølge designer Henrik Bønnelycke, helst se netop så enkelt ud. Fold væglampe kombinerer en dekorativ og skulpturel form med nyeste LED teknologi og få udvalgte detaljer, så designet fremstår rent og funktionelt. Den magnetiske skærm gør installationen enkel og skjuler synlige skruer, mens lyset strømmer både op og ned for et balanceret lysbillede. Fire medfølgende lysmønstre ændrer lysbilledet efter ønske og fungerer også som en måde at dæmpe lyset på. Kobberfinishen giver et karakterfuldt udtryk og hører til materialer, der gør lampen anvendelig i kystnære områder. Den magnetiske skærm sikrer et rent udtryk uden synlige skruer og gør monteringen hurtig. De fire lysmønstre giver mulighed for personlig tilpasning af stemningen og kan reducere lysstyrken efter behov. Kobberets modstandsdygtighed betyder, at lampens finish bevarer sit udtryk i kystnære områder.
| Produkttype | Udendørs væglampe |
| Varenummer | 2085844 |
| IP klasse | IP54 |
| Dæmpbar | Nej |
| Lyskildens levetid (timer) | 30000 timer |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 4,5 CM |
| Længde | 15 CM |
| Højde | 21 CM |
| Inkl. lyskilde | Ja |
| EAN 1 | 5704924000591 |
| Lev. Varenr. | 2019051030 |
| Bruttovægt (KG) | 1.36 |
| Farve | Kobber |
| Model | 15 |
| Watt | 2x5W |
| Fatning | LED-modul |
| Lumen | 225 lm |
| Serie | Fold |
| Energieffektivitet | A-G |
| Energiklasse | F |
| Kelvin | 3000K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag