Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
”Fold et ark papir, sæt en pære bagved – og du har en lampe.” Ifølge designer Henrik Bønnelycke skal Fold se enkelt ud.
Fold kombinerer færre udvalgte detaljer med nyeste LED teknologi og en magnetisk skærm, der gør installationen enkel og holder designet stilrent uden synlige skruer.
Lyset strømmer både op og ned. De fire medfølgende lysmønstre ændrer lysbilledet efter ønske og kan desuden bruges til at dæmpe lyset efter behov.
Denne udendørsversion er en kun 1 cm bred miniatureudgave af den traditionelle Fold lampe. Den slanke profil åbner nye anvendelsesmuligheder.
Brug Fold som orienteringslys nederst på muren eller som et smukt lysende element i badeværelset eller entréen.
Det op- og nedadgående lys skaber både funktionel orientering og dekorativ accentbelysning.
De fire lysmønstre giver mulighed for at variere atmosfære og dæmpe intensiteten, så lampen kan tilpasses både hyggelys og funktionel belysning.
Den slanke 1 cm profil gør Fold velegnet, hvor pladsen er begrænset, uden at gå på kompromis med lysvirkningen.
| Produkttype | Udendørs væglampe |
| Varenummer | 2085838 |
| IP klasse | IP54 |
| Fremspring (MM) | 5 |
| Dæmpbar | Nej |
| Lyskildens levetid (timer) | 30000 timer |
| Spænding (V) | 220-240V |
| Bredde | 10,5 CM |
| Længde | 0 CM |
| Højde | 14,8 cm |
| Inkl. lyskilde | Ja |
| EAN 1 | 5704924000539 |
| Lev. Varenr. | 2019041003 |
| Bruttovægt (KG) | 0.573 |
| Farve | Sort |
| Model | 10 |
| Watt | 2X3,75W |
| Fatning | LED-modul |
| Lumen | 225 lm |
| Materiale | Aluminium |
| Serie | Fold |
| Energieffektivitet | A-G |
| Energiklasse | E |
| Kelvin | 3000K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag