Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
"Fold et ark papir, sæt en pære bagved – og du har en lampe." Selvom det ikke er helt så enkelt, skal det, ifølge designer Henrik Bønnelycke, helst se netop så enkelt ud. Formmæssigt står Fold lysende klar, hvor de få udvalgte detaljer og nyeste LED teknologi er i fokus. Den magnetiske skærm gør installationen enkel og designet stilrent uden synlige skruer. Lyset strømmer både op og ned, hvor de fire medfølgende lysmønstre ændrer lysbilledet efter ønske og personlig stil, og er ydermere et element til at dæmpe lyset efter behov. De fire lysmønstre giver mulighed for både markeret orienteringslys og blød stemningsbelysning. Denne lampe er en kun 10 cm bred miniatureudgave af vores traditionelle Fold lampe, som giver nye anvendelsesmuligheder. Brug Fold i corten som orienteringslys nederst på muren eller som et smukt lysende kunstværk på badeværelset eller i entréen. Den galvaniserede overflade gør lampen modstandsdygtig i det nordiske klima og velegnet til kystnære områder.
| Produkttype | Udendørs væglampe |
| Varenummer | 2108857 |
| IP klasse | IP54 |
| Dæmpbar | Nej |
| Lyskildens levetid (timer) | 30000 timer |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 4,5 CM |
| Længde | 10,6 cm |
| Højde | 14,9 CM |
| Inkl. lyskilde | Ja |
| EAN 1 | 5704924001970 |
| Lev. Varenr. | 2019041038 |
| Bruttovægt (KG) | 0.96 |
| Farve | Corten |
| Model | 10 |
| Watt | 2X3,75W |
| Fatning | LED-modul |
| Lumen | 200 lm |
| Materiale | Cortenstål |
| Serie | Fold |
| Energieffektivitet | A-G |
| Energiklasse | F |
| Kelvin | 3000K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |