Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
“Fold et ark papir, sæt en pære bagved – og du har en lampe.” Selvom det ikke er helt så enkelt, skal det, ifølge designer Henrik Bønnelycke, helst se netop så enkelt ud. Formmæssigt står Fold lysende klar, hvor de få udvalgte detaljer og nyeste LED teknologi er i fokus. Den magnetiske skærm gør installationen enkel, og designet er stilrent uden synlige skruer. Lyset strømmer både op og ned og kan justeres med de fire medfølgende lysmønstre, som ændrer lysbilledet efter ønske og dæmper lyset efter behov. Lampens kompakte bredde er kun 10 cm, hvilket giver nye anvendelsesmuligheder. Brug Fold i kobber som orienteringslys nederst på muren eller som et smukt lysende kunstværk på badeværelset eller i entréen. Kobber hører til familien af modstandsdygtige materialer, hvilket gør lampen velegnet til kystnære områder. I praksis betyder den smalle konstruktion og magnetiske skærm, at Fold let integreres i både moderne og klassiske miljøer. De udskiftelige lysmønstre giver mulighed for både funktionelt orienteringslys og dekorativt stemningslys.
| Produkttype | Udendørs væglampe |
| Varenummer | 2085839 |
| IP klasse | IP54 |
| Lyskildens levetid (timer) | 30000 timer |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 4,5 CM |
| Længde | 10,6 cm |
| Højde | 14,9 CM |
| Inkl. lyskilde | Ja |
| EAN 1 | 5704924000546 |
| Lev. Varenr. | 2019041030 |
| Bruttovægt (KG) | 0.8 |
| Farve | Kobber |
| Model | 10 |
| Watt | 2X3,75W |
| Fatning | LED-modul |
| Lumen | 225 lm |
| Serie | Fold |
| Energieffektivitet | A-G |
| Energiklasse | F |
| Kelvin | 3000K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager