Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Skulpturelt design og moderne minimalisme er nøgleordene for Aludra-serien af det anerkendte Jacob Jensen Design. Denne dobbelte væglampe lyser både op og ned og skaber en smuk effekt af lys og skygge.
Armaturet er udført i et holdbart materiale, der er velegnet til hårdt vejr. Væglampen fås i metallisk brun, antracit eller sort og kan tilpasses med E27-lyskilder efter behov.
Den er ideel til at skabe varm og retningsbestemt belysning ved indgangspartier, terrasser og udezoner, hvor både funktion og æstetik er vigtig.
Med IP54-beskyttelse mod støv og vandstænk er lampen konstrueret til udendørs forhold, så den beskytter lyskilder og elektroniske dele mod vejrligets påvirkninger.
Den op-og-ned belysning fremhæver facadens struktur og giver behagelig orienteringslys uden at blænde.
Aludra Double indgår i NORDLUX Seaside-familien og understreger materialets elegante finish i metallisk brun. Dens kompakte Ø12 cm-dimension gør montagen diskret og velegnet til smalle facader.
Da lyskilde ikke medfølger, vælger du selv styrke og farvetone ved at bruge E27-pærer, så lampens lys kan tilpasses dine udemiljøer.
Lampen bidrager til en rolig og velafbalanceret udendørsbelysning.
| Produkttype | Udendørs væglampe |
| Varenummer | 2389580 |
| Diameter (MM) | Ø124 mm |
| IP klasse | IP54 |
| Dæmpbar | Nej |
| Spænding (V) | 220-240 |
| Bredde | 12,4 CM |
| Længde | 12,4 CM |
| Højde | 33,7 cm |
| Inkl. lyskilde | Nej |
| EAN 1 | 5704924022135 |
| Lev. Varenr. | 2418121261 |
| Bruttovægt (KG) | 1.88 |
| Farve | Metallisk brun |
| Model | ALUDRA |
| Watt | 2x15W |
| Fatning | E27 |
| Materiale | Aluminium |
| Serie | Seaside |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |