Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Skulpturelt design og moderne minimalisme fra Jacob Jensen Design. Lampen er beregnet til udendørs brug og skaber en indbydende stemning ved at lyse både op og ned, hvilket giver en dekorativ effekt af lys og skygge omkring indgange og terrasser.
Udført i holdbart materiale, er Aludra Double velegnet til hårdt vejr og leverer et stabilt lysudbytte. Den fås i metallisk brun, antracit eller sort og i variantnavnet Seaside antracit.
Med en diameter på Ø12 cm og en konfiguration på 2x15W tilbyder lampen kompakt form med tilstrækkelig lysstyrke til at markere facader og siddeområder. Lampen anvender E27-lyskilder, der ikke medfølger.
Den tosidige lysfordeling gør Aludra Double særligt velegnet til at fremhæve indgangspartier, terrasser og facader. Den skaber kontraster og rumlig dybde i uderum, så linjer og overflader fremhæves med en dekorativ lys- og skyggeeffekt. 2x15W giver en afbalanceret fordeling af lys både opad og nedad. Lyskilder med E27-fatning købes separat.
| Produkttype | Udendørs væglampe |
| Varenummer | 2389579 |
| Diameter (MM) | Ø124 mm |
| IP klasse | IP54 |
| Dæmpbar | Ja (ved tilkøb af dæmpbar lyskilde) |
| Spænding (V) | 220-240 |
| Bredde | 12,4 CM |
| Længde | 12,4 CM |
| Højde | 33,7 cm |
| Inkl. lyskilde | Nej |
| EAN 1 | 5704924022128 |
| Lev. Varenr. | 2418121250 |
| Bruttovægt (KG) | 1.88 |
| Farve | Antracit |
| Model | ALUDRA |
| Watt | 2x15W |
| Fatning | E27 |
| Materiale | Aluminium |
| Serie | Seaside |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |