Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
Fold et ark papir, sæt en pære bagved – og du har en lampe. Ifølge designer Henrik Bønnelycke skal formen fremstå enkel, hvor de få udvalgte detaljer og nyeste LED teknologi er i fokus.
Den magnetiske skærm gør installationen enkel og lader designet fremstå stilrent uden synlige skruer. Lyset strømmer både op og ned, og de fire medfølgende lysmønstre kan ændre lysbilledet og dæmpe lyset efter behov.
Denne lampe er kun 10 cm bred og er en miniatureudgave af den traditionelle Fold, hvilket giver nye anvendelsesmuligheder.
Miniatureformatet gør Fold 10 velegnet til diskret væglys. Brug den som orienteringslys nederst på muren eller som lysende kunstværk på badeværelset og i entréen. Op- og nedadrettet lys skaber stemning.
Designet uden synlige skruer sikrer et rent og stilrent udtryk i installationen. De fire lysmønstre giver mulighed for personlig tilpasning af stemningen, mens den kompakte bredde gør lampen diskret men synlig i brug. Passer til badeværelser, entréer og udendørs vægge.
| Produkttype | Udendørs væglampe |
| Varenummer | 2085841 |
| IP klasse | IP54 |
| Lyskildens levetid (timer) | 30000 timer |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 4,5 CM |
| Længde | 10,6 cm |
| Højde | 14,9 CM |
| Inkl. lyskilde | Ja |
| EAN 1 | 5704924000560 |
| Lev. Varenr. | 2019041035 |
| Bruttovægt (KG) | 0.92 |
| Farve | Messing |
| Model | 10 |
| Watt | 2X3,75W |
| Fatning | LED-modul |
| Lumen | 225 lm |
| Serie | Fold |
| Energieffektivitet | A-G |
| Energiklasse | F |
| Kelvin | 3000K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager