Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Varde Aura 1 er en fritstående brændeovn i enkelt og blødt design, der passer ind i stuen og skaber hygge og behagelig varme. Ovnen har buet keramisk glas, som giver et klart kig til flammerne og samtidig spreder varmen effektivt ud i rummet. Brændeovnen leveres inkl. støbejernstop.
Støbejernskomponenter omfatter top, låge og topplade samt rist og bund, hvilket giver robuste overflader til daglig brug. Valgfri top- eller bagudgang giver fleksible muligheder for skorstenstilslutning ved installation. Den bløde, runde form giver et stilrent udtryk, der kan matches med både moderne og klassisk indretning. Ovnen fungerer både som effektiv varmekilde og som visuelt fokuspunkt i opholdsrummet. Med en vægt på 104 kg står ovnen stabilt på gulvet.
| Produkttype | Brændeovn |
| Varenummer | 1328437 |
| Kammerbredde | 30 cm |
| Opvarmningsareal | 30-105 m2 |
| Funktioner | Konvektion |
| Brændelængde (CM) | 25 cm |
| Medleveret tilbehør | Røgstuds, maual, energilabel |
| Bredde | 50 CM |
| Længde | 43 CM |
| Højde | 100 CM |
| Dybde | 42 CM |
| Røgrørdimension | Ø 150mm |
| Afstand til brændbart materiale | 12,5/30 cm møbler:80 cm |
| EAN 1 | 5703505048403 |
| Lev. Varenr. | 100025 |
| Bruttovægt (KG) | 118 |
| Farve | Sort |
| Model | 1 |
| Materiale | Stål |
| Serie | Aura |
| Type | Fritstående |
| Totaleffekt | 5 kW |
| Energieffektivitet | A++-G |
| Energiklasse | A+ |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Varde Ovne |
| Fabrikantens adresse | Haderslevvej 36, 6000 Kolding |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | Vardeovne.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |