Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Ray væglampe fra Nordlux er designet i et klassisk og stilfuldt formsprog. Lampen er fremstillet i sortlakeret metal med en aftagelig messing ring, hvilket giver et elegant udtryk og mulighed for rengøring eller udskiftning af ringen.
Brug den som dekorativ lampe i et hjørne, som læselampe bag den gode stol eller som sengelampe i soveværelset eller på teenageværelset. Den kompakte størrelse gør den velegnet til små rum, hvor pladsen er begrænset.
Lampen kan både skabe stemningsfuldt indirekte lys og levere mere direkte arbejdslys afhængigt af hvilken E14-lyskilde du vælger, så du får fleksibilitet til forskellige opgaver som læsning eller hyggebelysning.
Det sorte metal giver en robust og tidløs finish, og den aftagelige messing ring tilføjer et dekorativt element. Monter lampen i en højde, som passer til dit behov for læse- eller stemningslys.
Ved at vælge en varm hvid E14-lyskilde får du blødt, behageligt læselys; en klar lyskilde giver mere præcist lys til læsning. Den aftagelige messingring gør det nemt at tilpasse udtrykket, og den sorte lak fremhæver ringens varme tone.
| Produkttype | Væglampe |
| Varenummer | 1850681 |
| Diameter (MM) | Ø120 mm |
| IP klasse | IP20 |
| Ledningslængde (CM) | 180 |
| Fremspring (MM) | 230 |
| Dæmpbar | Nej |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 12 CM |
| Længde | 0 CM |
| Højde | 20 CM |
| Inkl. lyskilde | Nej |
| EAN 1 | 5701581344884 |
| Lev. Varenr. | 63191003 |
| Bruttovægt (KG) | 0.83 |
| Farve | Sort |
| Watt | 40W |
| Fatning | E14 |
| Materiale | Metal |
| Serie | Ray |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |