Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Ray væglampe fra Nordlux er en lampe i et meget klassisk og stilfuldt design. Lampen er fremstillet i krom med en skærm af opalfarvet, hvidt glas, som giver et blødt og behageligt lys, der passer ind mange steder i boligen.
Brug den som dekorativ lampe i et hjørne, som læselampe ved den gode stol, som sengelampe i soveværelset eller som hyggebelysning i stuen. Lampens skærm sørger for et blændfrit lys under lampen samtidig med, at rummet bevarer en rolig lysstemning.
Ledningen har en længde på 180 cm, så den normalt kan nå en nærmeste stikontakt. Afbryderen sidder på selve lampen, hvilket gør det let at tænde og slukke uden at skulle bøje sig.
Med en højde på 19,4 cm og en bredde/diameter på 12 cm passer lampen fint over senge, ved læsekroge eller som punktbelysning over dekorationer.
Det forkromede metal og den opalfarvede, hvide skærm giver et rent og tidløst udseende, der harmonerer med både moderne og klassiske indretninger. Lyset opleves blødt og ikke generende for andre i rummet.
| Produkttype | Væglampe |
| Varenummer | 1629151 |
| Diameter (MM) | Ø120 mm |
| IP klasse | IP20 |
| Ledningslængde (CM) | 180 |
| Fremspring (MM) | 230 |
| Dæmpbar | Nej |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 12 CM |
| Længde | 0 CM |
| Højde | 20 CM |
| Inkl. lyskilde | Nej |
| EAN 1 | 5701581253483 |
| Lev. Varenr. | 63191033 |
| Bruttovægt (KG) | 0.6 |
| Farve | Krom |
| Watt | 40W |
| Fatning | E14 |
| Materiale | Metal |
| Serie | Ray |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |