Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Nico Round har et elegant og moderne design, der kaster lyset både op og ned og skaber en smuk lyseffekt.
Den runde og vinklede silhuet passer til både klassisk og nutidig arkitektur. Vægophænget er fremstillet i aluminium og fås i rust, antracit og sort. Lampen er beregnet til udendørs brug med kapslingsklasse IP54 og har en højde på H23,5 cm.
Med lys op og ned skaber lampen både funktionel vejbelysning og dekorativ facadebelysning. Den fremhæver arkitektur ved at skabe kontraster i lys og skygge og øger synlighed ved indgangspartier uden at virke blændende. Aluminiumskonstruktionen giver en ren og ensartet overflade, som understøtter et stilrent udtryk på facaden.
Fås i rust, antracit og sort, så du kan vælge den farve, der passer til facaden eller håndværkets finish. Modellen tilbydes både som Square og Round, så du kan vælge form efter bygningens stil. Lampen leveres uden lyskilder, hvilket giver frihed til at vælge type GU10 efter behov.
| Produkttype | Udendørs væglampe |
| Varenummer | 2276873 |
| Diameter (MM) | 235 |
| IP klasse | IP54 |
| Dæmpbar | Ja (ved tilkøb af dæmpbar lyskilde) |
| Spænding (V) | 220-240V |
| Bredde | 7,7 CM |
| Længde | 7,7 cm |
| Højde | 23,5 CM |
| Inkl. lyskilde | Nej |
| EAN 1 | 5704924010989 |
| Lev. Varenr. | 2218231050 |
| Bruttovægt (KG) | 0.95 |
| Farve | Antracit |
| Model | round 22 |
| Watt | 35W |
| Fatning | GU10 |
| Materiale | Aluminium |
| Serie | Nico |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |