Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
FRONT er designet til den klassiske patriciervilla såvel som det moderne typehus.
Armaturet er fremstillet i støbt aluminium, der understøtter det enkle og klare formsprog og gør lampens udtryk diskret og arkitektonisk.
FRONT indgår naturligt i boligens arkitektur og løser sin opgave som lysgiver og stemningsskaber med største lethed.
Placering ved hoveddør fremhæver indgangspartiet og skaber et venligt, imødekommende velkomstlys.
Ved indkørsel og garage fungerer FRONT som klart orienteringslys, som hjælper med at finde vej og øger trygheden ved ankomst i mørke.
Med energivenlig LED-teknologi får du funktionelt og behageligt lys uden at lampen dominerer facaden.
Den matte hvide finish giver et neutralt, tidløst udtryk, der passer til mange facadetyper.
Det enkle formsprog gør lampen let at kombinere med eksisterende udendørsarmaturer.
| Produkttype | Udendørs væglampe |
| Varenummer | 1848128 |
| IP klasse | IP44 |
| Fremspring (MM) | 6.8 |
| Dæmpbar | Nej |
| Lyskildens levetid (timer) | 25000 timer |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 26 CM |
| Længde | 0 CM |
| Højde | 6,8 CM |
| Inkl. lyskilde | Ja |
| EAN 1 | 5701581341180 |
| Lev. Varenr. | 84081001 |
| Bruttovægt (KG) | 0.57 |
| Farve | Hvid |
| Model | 26 |
| Watt | 8W |
| Fatning | LED-modul |
| Lumen | 650 lm |
| Materiale | Metal |
| Serie | Front |
| Energieffektivitet | A-G |
| Energiklasse | F |
| Kelvin | 12500K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |