Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Essensen af nordisk design kommer til udtryk i den tidløse Ellen serie. Det enkle og runde design er i denne serie opnået på flotteste vis, hvor udformningen af lampen giver et fuldendt udtryk.
Den store kuppelformede skærm står i flot kontrast til det lette stel og bidrager samtidigt til visuel volumen og et bredt lysfelt, hvilket giver en behagelig belysning.
Skærmens form og proportioner giver et fuldendt visuelt udtryk og understreger lampens rolige silhuet. Designets enkelhed gør, at pendlen kan integreres i forskellige indretningsstile uden at virke dominerende.
Farvemuligheder og mål er en del af produktets udtryk: Fås i sort eller hvid, Ø40 cm.
Sokkeltype og leveringsinformation: E27-sokkel; E27-lyskilde er ikke med i leveringen, og produktet kan være bestillingsvare.
Den brede lysfordeling skaber en behagelig belysning, og skærmens volumen bidrager til rummets visuelle dybde. Lampens enkle silhuet fremhæver materialernes kontrast mellem skærm og stel og giver et rent udtryk i rummet.
Sokkeltypen er E27, og E27-lyskilde medfølger ikke. Produktets proportioner og enkle formsprog giver et tidløst look, der nemt integreres i hjemmets indretning. Designet er gennemført og afbalanceret.
| Produkttype | Pendel |
| Varenummer | 2042326 |
| Diameter (MM) | Ø400 mm |
| IP klasse | IP20 |
| Ledningslængde (CM) | 200 |
| Dæmpbar | Nej |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 40 CM |
| Længde | 0 0 |
| Højde | 20 CM |
| Inkl. lyskilde | Nej |
| EAN 1 | 5701581458581 |
| Lev. Varenr. | 48573001 |
| Bruttovægt (KG) | 1.8 |
| Farve | Hvid |
| Watt | 40W |
| Fatning | E27 |
| Materiale | Metal |
| Serie | Ellen |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |