Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
Belir har et småt, rundt design, der er perfekt over dit køkkenbord eller ved siden af din sofa eller seng.
Den kaster et behageligt lys både opad og nedad, hvilket skaber en elegant lyseffekt på væggen. Lampens drejelige skærm giver dig mulighed for at justere lysets retning, så du let kan skabe den perfekte atmosfære til enhver lejlighed.
Du kan også skabe en interessant lyseffekt ved at placere flere lamper ved siden af hinanden og pege lyset i forskellige retninger. Det opad- og nedadrettede lys skaber både funktionelt arbejdslys og stemningsfuld baggrundsbelysning, så lampen både kan bruges som læselampe ved sengen og som dekorativ vægbelysning i entréen.
Den drejelige skærm gør det enkelt at tilpasse lysretningen til læsning, madlavning eller hyggestemning. Modellen fås i flere farver; denne variant er SORT og har en effekt på 5W.
Lampens højde er H11 cm, og den er klassificeret IP20, hvilket gør den velegnet til indendørs brug der hvor der ikke er direkte fugt.
| Produkttype | Væglampe |
| Varenummer | 2326294 |
| IP klasse | IP20 |
| Ledningslængde (CM) | 150 |
| Dæmpbar | Nej |
| Spænding (V) | 220-240 |
| Bredde | 15,6 cm |
| Længde | 15,6 cm |
| Højde | 11 CM |
| Inkl. lyskilde | Nej |
| EAN 1 | 5704924015694 |
| Lev. Varenr. | 2312201003 |
| Bruttovægt (KG) | 0.57 |
| Farve | Sort |
| Watt | 5W |
| Fatning | G9 |
| Materiale | Metal |
| Serie | Belir |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag