Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Alton i røgfarvet glas skaber en smuk samhørighed mellem den sorte top og den flotte runde form, som gør serien yderst elegant. Det røgfarvede glas og de fine former giver lysskæret en blød og varm glød, som opleves som behagelig belysning i rummet.
Den matte, sorte top skaber kontrast til glasets varme nuance og fremhæver pendlens formsprog. Glasets røgfarve bløder skarpt lys af og sikrer en afdæmpet, behagelig stemning. Formen fordeler lyset jævnt, hvilket bidrager til et blødt og indbydende lysudtryk.
Kombinationen af glas og mat sort metal understreger pendlens diskrete, moderne karakter. Glas er en stor tendens i indretningen, og Alton indfrier denne tendens med et klart, stilrent udtryk.
Lysskæret er blødt og varmt, hvilket giver en behagelig og rolig atmosfære. Den matte sorttop og glasets nuance fremhæver indretningens materialer uden at dominere. Designet leverer et elegant præg, samtidig med at det bevarer et diskret udtryk. Alton kombinerer glas og mat sort metal for et gennemført, elegant udseende, som understreger materialernes samspil.
| Produkttype | Pendel |
| Varenummer | 2059748 |
| Diameter (MM) | Ø350 mm |
| IP klasse | IP20 |
| Ledningslængde (CM) | 300 |
| Dæmpbar | Nej |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 35 CM |
| Længde | 0 0 |
| Højde | 30 CM |
| Inkl. lyskilde | Nej |
| EAN 1 | 5701581488588 |
| Lev. Varenr. | 48973047 |
| Bruttovægt (KG) | 2.06 |
| Farve | Sort |
| Watt | 60W |
| Fatning | E27 |
| Materiale | Glas |
| Serie | Alton |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |