Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Notti har en organisk og harmonisk form med et let, nordisk designudtryk. Her er kodeordet enkelhed – den bløde, matte overflade matcher farven inde i pendlen, så man får en elegant effekt og et blødt lys. Pendlen er velegnet til ophæng enkeltvis over små arealer eller i grupper for et stærkere, dekorativt udtryk. Hæng tre eller flere lamper sammen på række eller i en klynge for at skabe en cool effekt. Den kompakte diameter på 10 cm gør modellen velegnet til både køkkenøer, nicher og gangarealer uden at dominere rummet. Den bløde, matte overflade reducerer genskin og fremhæver lampens form, hvilket giver et behageligt, diffust lys. Brug pendlen til at skabe sammenhæng i rummets indretning ved at matche farvetoner eller som en kontrast i lyse interiører. Placering over arbejdsområder eller spiseplads giver både funktionel belysning og et dekorativt fokuspunkt. Med minimalistisk silhuet passer Notti ind i både moderne og skandinavisk inspirerede hjem. Ved at kombinere flere NOTTI-pendler kan du justere lysintensiteten og skabe dybde i rummet uden at gå på kompromis med et enkelt udtryk. Passer godt over køkkenøer og små spiseborde og i entréer.
| Produkttype | Pendel |
| Varenummer | 2276993 |
| Diameter (MM) | Ø100 mm |
| IP klasse | IP20 |
| Ledningslængde (CM) | 200 |
| Dæmpbar | Nej |
| Spænding (V) | 220-240V |
| Bredde | 10 CM |
| Længde | 10 CM |
| Højde | 12 CM |
| Inkl. lyskilde | Nej |
| EAN 1 | 5704924011702 |
| Lev. Varenr. | 2213073003 |
| Bruttovægt (KG) | 72 |
| Farve | Sort |
| Watt | 25W |
| Fatning | E27 |
| Materiale | Metal |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |