Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
Alton i røgfarvet glas skaber en smuk samhørighed mellem den sorte top og den runde form, hvilket giver gulvlampen et elegant udtryk. Alton gulvlampe er en usædvanlig skønhed, der kombinerer det moderne røgfarvede glas og det matte, sorte metal på en overbevisende måde. Seriens stringente, runde form understreger lampens stilrene silhuet og gør den til et dekorativt element i hjemmet. Det røgfarvede glas giver lysskæret en blød og varm glød, som leverer en behagelig og blændfri belysning. Den afdæmpede tone fra glasset dæmper direkte lys og skaber en rolig stemning. Glas er en stor tendens i indretningen, og kombinationen med mat sort metal fremhæver lampens elegante udseende. Brug gerne en dekorativ pære for at fremhæve glassets struktur og give lampen et mere personligt præg. Alton fungerer som kilde til hyggebelysning, hvor det bløde lys bidrager til en indbydende atmosfære uden at virke påtrængende. Som en elegant skulptur tilfører lampen dybde og karakter til indretningen. Det bløde, blændfri lys er ideelt som stemningsbelysning og supplerende belysning i boligens opholdsområder. Et indbydende valg.
| Produkttype | Gulvlampe |
| Varenummer | 2100560 |
| Diameter (MM) | Ø275 mm |
| IP klasse | IP20 |
| Ledningslængde (CM) | 150 |
| Dæmpbar | Nej |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 28 CM |
| Længde | 28 CM |
| Højde | 150 CM |
| Inkl. lyskilde | Nej |
| EAN 1 | 5704924001093 |
| Lev. Varenr. | 2010514047 |
| Bruttovægt (KG) | 5.08 |
| Farve | Sort |
| Watt | 25W |
| Fatning | E27 |
| Materiale | Metal |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager