Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
NORDLUX BEDLAMPE GALVANISERET STÅL 215 CM
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
En klassisk lampe fra Nordlux, som er velegnet til montering i indkørslen, ved indgangen, på terrassen eller i gårdhaven. Flot 2 meter høj havelampe som med sit enkle og klassiske design er meget anvendelig. Lampen kan fx placeres ved indkørslen eller langs gangstier.
Den galvaniserede overflade gør lampen modstandsdygtig i det nordiske klima. Vi anbefaler lamper i galvaniseret stål til kystnære områder.
Placer lampen langs indkørsel eller gangstier for tydelig belysning og et enkelt, tidløst udtryk, der passer til både moderne og traditionelle haver.
Lampen skaber klart og retningsbestemt lys, der øger sikkerheden ved indkørsel og oplyser stier uden at dominere havens udtryk.
Det enkle design fungerer som diskret element i både store og små haver, og galvaniseringen giver en rustik, matte finish, som passer til udendørs miljøer.
Kan placeres enkeltvis eller i række langs indkørsel for ensartet belysning. Brug af passende nedgravningsbase sikrer stabil montering i forskellige jordtyper. Velegnet til både private haver og små erhvervsområder og indkørsler.
| Produkttype | Bedlampe |
| Varenummer | 1246806 |
| Diameter (MM) | Ø390 mm |
| IP klasse | IP54 |
| Dæmpbar | Nej |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 17,5-35 cm |
| Længde | 0 CM |
| Højde | 215 CM |
| Inkl. lyskilde | Indbygget |
| EAN 1 | 5701581228573 |
| Lev. Varenr. | 25168031 |
| Bruttovægt (KG) | 7.5 |
| Farve | Galvaniseret stål |
| Watt | 60W |
| Fatning | E27 |
| Materiale | Galvaniseret stål |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |