Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 pak. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
SPIT HÅRDGIPS T/0,6 STÅL BÅND er en fosfateret gipspladeskrue til indendørs montering af hårde gipsplader på 0,6 mm stålprofiler.
Trompethovedet undersænker skruen i pladen og trækker pappet med ned i pladen uden at det brydes, hvilket giver en pæn overflade klar til videre bearbejdning.
PH kærven sikrer god retningsstabilitet under iskruning, mens det modsatrettede gevind under hovedet fungerer som en lille fræser, der hjælper til at undersænke skruen.
Dobbeltløbet fingevind giver hurtig iskruning direkte i stålprofilet, og S-spidsen er selvborende i tyndplade, så borefunktion og fastgørelse kombineres for effektiv montage.
Kombinationen af S-spids og dobbeltløbet fingevind gør arbejdet mere effektivt, så du kan montere plader hurtigere med færre forstyrrelser. Pakningen på 1000 stk. sikrer løbende forbrug til større opgaver.
| Produkttype | Gipsskrue |
| Varenummer | 1927520 |
| Anvendelse | Hårde gipsplader på stålprofiler 0,6 mm |
| Skruedimension (MM) | 3,9x41 mm |
| Diameter (MM) | 3,9 mm |
| Længde | 41 MM |
| Tykkelse | 3,9 MM |
| EAN 1 | 5701291541474 |
| Lev. Varenr. | 154147 |
| Bruttovægt (KG) | 1.79 |
| Model | Gipspladeskrue |
| GevindType | Dobbeltløbet gevind |
| Indhold | 1000 stk |
| Materiale | Kulstofholdig stål |
| Overflade | Fosfateret |
| Kvantitetmål | PAK |
| Skruespids | S spids |
| Anvendelsesklasse | 1 |
| Kærv | PH2 |
| Hovedtype | Trompethoved |
| Fabrikantens navn | ITW Construction Products |
| Fabrikantens adresse | Gl. Banegårdsvej 25 - 5500 Middelfart |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.itwbyg.dk/da/ |
| Importørerens adresse | Gl. Banegårdsvej 25 - 5500 Middelfart - Danmark |
| Importørerens webadresse | www.itwbyg.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |