Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Philips Arbour udendørs væglampe i antracitgrå svæver en lyskube inden i en robust ramme i støbt aluminium og skaber et moderne udtryk ved indgangspartier, terrasse og veranda.
Det geniale design sender to kraftige stråler af varmt, hvidt lys op og ned langs væggen, hvilket både fremhæver facadens struktur og giver funktionelt orienteringslys.
Armaturet er velegnet til udendørs brug med IP44-beskyttelse og kan lysdæmpes, så du nemt tilpasser stemningen fra hyggebelysning til tydelig arbejdsbelysning.
Med integrerede 2x4,5W LED-lyskilder og 800 lumen leverer lampen effektivt lys med lavt energiforbrug og en lang levetid på op til 28.100 timer, svarende til en traditionel 35 W pære.
Lyskvaliteten er varm hvid og skaber en indbydende atmosfære ved indgangspartier, samtidig med at den fremhæver murværk og tekstur uden at blænde.
Tilslutning sker til 220 V - 240 V, 50-60 Hz, og den lange lyskildes levetid betyder færre udskiftninger over tid.
| Produkttype | Udendørs væglampe |
| Varenummer | 1886554 |
| IP klasse | IP44 |
| Svarende til | 37 |
| Dæmpbar | Nej |
| Lyskildens levetid (timer) | 25000 |
| Spænding (V) | 220-240 |
| Bredde | 13,6 CM |
| Længde | 13,6 cm |
| Højde | 14,1 cm |
| Inkl. lyskilde | Indbygget |
| EAN 1 | 8718696131237 |
| Lev. Varenr. | 915005193701 |
| Bruttovægt (KG) | 0.61 |
| Farve | Antracit |
| Model | ARBOUR |
| Watt | 5W |
| Lumen | 400 lm |
| Materiale | Aluminium |
| Kelvin | 2700 |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Signify |
| Fabrikantens adresse | I.B.R.S./C.C.R.I. Numéro 10461, 5600 VB Eindhoven |
| Fabrikantens land | Holland |
| Fabrikantens webadresse | www.signify.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |