Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Ray pendel 2-kit fra Nordlux er lamper i et klassisk og stilfuldt design. Lamperne er udført i sortlakeret metal med aftagelige messingringe og opalfarvet glas med fatning i krom. Sættet indeholder to pendler, der supplerer hinanden visuelt.
Brug lampesættet som dekorative lamper i et hjørne, som stemningsgivende belysning over et lille spisebord eller som praktiske læselamper bag en stol. De kompakte skærme tager ikke meget plads, men giver mulighed for fokuseret lys dér, hvor du har brug for det.
Pendelparret kan hænges sammen, hver for sig, forskudt eller i samme højde, så du får fleksible opsætningsmuligheder i stuen, køkkenet eller soveværelset. Med 190 cm ledningslængde kan du nemt tilpasse ophængshøjde efter rum og behov.
Lampernes dimensioner og design gør dem særligt velegnede til køkken og spisestue, hvor flere pendler kan skabe rytme over et bord. De aftagelige messingringe giver mulighed for et differentieret udtryk ved kombination af metal og messing. Med IP20 er lampen beregnet til indendørs brug og passer til opholdsrum uden krav om beskyttelse mod vand. Perfekt til både moderne og klassiske indretninger.
| Produkttype | Pendel |
| Varenummer | 1850657 |
| Diameter (MM) | Ø120 mm |
| IP klasse | IP20 |
| Ledningslængde (CM) | 180 |
| Dæmpbar | Nej |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 12 CM |
| Længde | 0 0 |
| Højde | 16,5 CM |
| Inkl. lyskilde | Nej |
| EAN 1 | 5701581345287 |
| Lev. Varenr. | 63233003 |
| Bruttovægt (KG) | 1.41 |
| Farve | Sort |
| Model | 2-kit |
| Watt | 2x40W |
| Fatning | E14 |
| Materiale | Metal |
| Serie | Ray |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |