Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Nordlux Cyclone er en lille, fleksibel bordlampe i sortlakeret metal, designet til læselys, hyggebelysning eller som blødt spot over et kunstværk. Den fungerer godt som stemningsgiver ved mindre borde og reoler eller som praktisk arbejdslampe ved skrivebordet.
Skærm og fod er udført i lakeret metal, og lampens højde på 33 cm gør den velegnet på både kontorbordet, natbordet eller på en reol uden at fylde visuelt.
Armaturet kan vippes og drejes, så du præcist kan rette lyset der, hvor du har brug for det. Skærmens diameter på 10,5 cm giver et mere retningsbestemt lys til læsning eller accentbelysning.
Ledningslængden på 175 cm og den sorte ledningsfarve giver fleksibel placering i rummet, og afbryderen sidder praktisk på ledningen for nem betjening.
Med E14-fatning og maksimal effekt 40 Watt kan du vælge pære efter ønsket lysstyrke. Lampen er dobbelt isoleret (KL 2), tændes med det samme (tændtid 0 sek.) og har kviksølvindhold 0 mg.
Den kompakte form gør den også velegnet til mindre rum og smalle flader.
| Produkttype | Bordlampe |
| Varenummer | 5387140 |
| Diameter (MM) | Ø110 mm |
| IP klasse | IP20 |
| Ledningslængde (CM) | 155 |
| Dæmpbar | Nej |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 10,5 CM |
| Længde | 0 CM |
| Højde | 33 CM |
| Inkl. lyskilde | Nej |
| EAN 1 | 5701581220478 |
| Lev. Varenr. | 73065003 |
| Bruttovægt (KG) | 2 |
| Farve | Sort |
| Watt | 15W |
| Fatning | E14 |
| Materiale | Metal |
| Serie | Cyclone |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |