Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
MAKITA DSS501Z RUNDSAV AKKU 18V UDEN BATTERI OG LADER
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Robust 2 x 18V akku rundsav til træ, model DSS501Z, velegnet til de fleste skæreopgaver. Maskinen har et massivt aluminiumsbord, som kan vippes op til 50° for fleksible vinkelafskæringer. Passer til klinger med en diameter på 190 mm, hvilket giver en maksimal skæredybde på 68,5 mm. Kombinationen af mulighed for dybe snit og et stabilt bord sikrer præcise, lange snit og god materialestøtte.
Rundsaven har indbygget overbelastningsbeskyttelse og en dobbelt sikkerhedsafbryder, så du får tryg og sikker brug. Indbygget LED lys giver bedre overblik over arbejdsområdet og hjælper med at følge skærelinjen. Maskinen er kompatibel med en føringsskinne ved brug af adapter (medfølger ikke) og leveres i Makpac kuffert. Leveres uden batteri og lader.
| Produkttype | Rundsav |
| Varenummer | 1679871 |
| Batterispænding | 18V |
| Batterikapacitet (AH) | 1,5-5,0 Ah |
| Ladetid (MIN.) | 15 |
| Medleveret tilbehør | 164095-8: PARALLELANSLAG, 194415-2: STØVSTUDS (BSS500), 783203-8: INDV. 6-KANT NØGLE 5 |
| Lydtryksniveau (dB) | 92 |
| Lydeffektniveau (dB) | 103 |
| Klingehildiameter (MM) | 20 |
| Bredde | 183 MM |
| Længde | 364 MM |
| Højde | 201 MM |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| Lev. Varenr. | DSS501Z |
| Skivediamteter (MM) | 136mm |
| Bruttovægt (KG) | 2.7 |
| Skæredybde | 90°: 51 mm / 45°: 35 mm |
| Model | DSS501Z |
| Drivmiddel | Akku |
| Vibrationsniveau | 2,5 m/s² |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | MAKITA ELVÆRKTØJ |
| Fabrikantens adresse | VEGAVEJ 17 8700 HORSENS |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | WWW.MAKITA.DK |
| Importørerens adresse | VEGAVEJ 17 8700 HORSENS |
| Importørerens webadresse | WWW.MAKITA.DK |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |