Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Dette HOME>IT slangesæt indeholder en 30 m slange og alt nødvendigt tilbehør til vanding af haven og andre udendørsarealer.
Med 30 meter rækkevidde når du langt omkring uden at flytte vandtilslutningen.
Du kan sammenkoble slangen med andre slanger ved hjælp af de medfølgende slangekoblinger, så du nemt kan forlænge rækkevidden.
Strålespidsen giver præcis vandføring til plantebede og potter, så du målrettet kan vande uden unødigt spild.
Hanekoblingen i 3/4" med 1/2" reduktion gør det enkelt at tilslutte til standardhaner.
Maksimalt arbejdstryk er 18 bar, hvilket angiver det maksimale tryk, slangen er beregnet til.
Sættet er praktisk i brug.
| Produkttype | Slangesæt |
| Varenummer | 1528695 |
| Diameter (MM) | Ø12,7 mm |
| Slangelængde | 30 m |
| Tykkelse | 0,5 " |
| EAN 1 | 5708614912775 |
| Lev. Varenr. | 91277 |
| Bruttovægt (KG) | 3.25 |
| Model | 1/2" |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Millarco International A/S |
| Fabrikantens adresse | Rokhøj 26 - 8520 Lystrup - Denmark |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.millarco.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |