Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
DEWALT DCM571N GRÆSTRIMMER 38 CM 54V UDEN BATTERI OG LADER
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
DEWALT 54V XR FLEXVOLT græstrimmer som løs enhed til hurtig trimning af større områder med 38 cm snøre. Inkluderet beslag og kniv gør den velegnet fra simpel græstrimning til krævende rydning af buskadser. Den effektive kulløse motor i metalhus sikrer længere køretid, længere levetid og øget effektivitet. Leveres med 2 mm snoet line; 2,5 mm snoet line fås som tilbehør. Variabel hastighed giver lav og høj ydeevne med op til 6.600 omdr./min. Adskilleligt skæfte gør transport og opbevaring enkel, og den medfølgende skulderstrop øger komforten ved længere arbejdsopgaver.
Variabel hastighed gør det muligt at tilpasse ydeevnen til fint græs eller tæt bevoksning, så du bevarer kontrol og sparer strøm. Køretiderne ved 54V 3Ah-batteri betyder, at mindre plænearealer kan klares på én opladning, mens den robuste konstruktion tåler krævende opgaver.
| Produkttype | Græstrimmer |
| Varenummer | 1895529 |
| Batteritype | XR-FLEXVOLT |
| Brændstof | Batteri |
| Klippebredde | 38 cm |
| Batterispænding | 54V |
| Batterikapacitet (AH) | 3,0 Ah |
| Ladetid (MIN.) | 70 |
| Lydtryksniveau (dB) | 74 |
| Lydeffektniveau (dB) | 94 |
| Bredde | 30,5 CM |
| Længde | 194 CM |
| Højde | 20,5 CM |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| EAN 1 | 5035048657362 |
| Lev. Varenr. | DCM571N-XJ |
| Trådiameter (MM) | 2,5 mm |
| Bruttovægt (KG) | 4.6 |
| Model | DCM571N |
| Drivmiddel | Akku |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Stanley Black & Decker Deutschland GmbH |
| Fabrikantens adresse | Black & Decker Str. 40, D-65510 Idstein |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | https://www.2helpu.com/world/ |
| Importørerens adresse | Havnegade 39. 1058 København K Denmark (Leverandør) |
| Importørerens webadresse | www.stanleyblackanddecker.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |