Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
DEWALT DCD996NT BORE-/SKRUEMASKINE MED SLAG AKKU UDEN BATTERI OG LADER
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
DEWALT DCD996NT er en kraftfuld 18V XR Li-Ion kulløs XRP slagboremaskine designet til boreopgaver i murværk og træ. Den automatiske højhastigheds-slagfunktion leverer op til 38.250 slag/minut, hvilket øger borehastigheden ved krævende materialer.
Maskinen har en kulfri motor og tre gear, som giver effektiv kraftoverførsel og længere driftstid ved krævende arbejde. Et klart hvidt LED-lys med tre indstillinger giver god arbejdsbelysning, og én indstilling fungerer som lygte i op til 20 minutter.
Tre gear og et maks. moment på 95 Nm gør maskinen velegnet til både præcist skruearbejde og krævende montageopgaver. Sidehåndtaget øger kontrollen ved høj belastning, og den magnetiske bitholder sikrer hurtig bitudskiftning under arbejde.
Maskinen leveres i en TSTAK-værktøjskasse, som beskytter værktøjet under transport og gør det nemt at organisere udstyr. Bæltekrog gør det nemt at have maskinen ved hånden på byggepladsen.
XR 5,0Ah Li-Ion batteri-teknologi er kompatibel med maskinens platform og giver længere driftstid mellem opladninger.
| Produkttype | Bore-/skruemaskine med slag |
| Varenummer | 1880368 |
| Momenttrin | 11 |
| Batteritype | Li-Ion |
| Batterispænding | 18V |
| Medleveret tilbehør | Bæltekrog, Magnetisk bitholder, Sidehåndtag, TSTAK-værktøjskasse |
| Lydtryksniveau (dB) | 97 |
| Lydeffektniveau (dB) | 108 |
| Værktøjsopsætning | 1,5-13 mm |
| Slagantal pr. minut | 0-38250 |
| Max. moment (NM) | 95 |
| Max. borediameter (MM) | 16 |
| Max. borediameter træ (MM) | 55 |
| Max. borediameter stål (MM) | 15 |
| Borepatronkapacitet (MM) | 1,5-13 |
| Bredde | 12 CM |
| Længde | 44 CM |
| Højde | 35 CM |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| Afgiven effekt watt | 820 |
| EAN 1 | 5035048644577 |
| Lev. Varenr. | DCD996NT-XJ |
| Slagenergi (Joule) | - |
| Bruttovægt (KG) | 3.71 |
| Model | DCD996NT |
| Drivmiddel | Akku |
| Vibrationsniveau | 2,50 m/s² |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Stanley Black & Decker Deutschland GmbH |
| Fabrikantens adresse | Black & Decker Str. 40, D-65510 Idstein |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | https://www.2helpu.com/world/ |
| Importørerens adresse | Havnegade 39. 1058 København K Denmark (Leverandør) |
| Importørerens webadresse | www.stanleyblackanddecker.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |