Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
CYL-3-borehovedet sikrer langvarig ydelse ved boring i beton. Det slidstærke borehoved er fremstillet i et særligt karbidmateriale udviklet og produceret af Bosch, som er udviklet til at modstå hyppig brug og sikre ekstra slidstyrke ved arbejdet i beton.
Borehovedets U-form med 2 noter sikrer effektiv støvfjernelse, mindre friktion, reduceret varmeudvikling og forlænget levetid. Bor type Silver Percussion hårdmetal med 2 skær gør boret velegnet til boring i beton, murværk, kalksandsten samt natur- og kunststen.
Boret er særligt egnet til fastgørelseshuller, hvor præcis og vedholdende boring er nødvendig. Det lange levetidspotentiale betyder færre borskift på større projekter, og den reducerede varmeudvikling hjælper med at bevare skærenes effektivitet over tid.
Kompatibiliteten med cylinderformet skaftsystem gør det nemt at anvende boret i både strømforsynede og batteridrevne slagboremaskiner, så du kan arbejde fleksibelt på forskellige opgaver og materialer uden at skifte værktøjstype.
| Produkttype | Betonbor |
| Varenummer | 7343569 |
| Anvendelse | Beton, Kalksandsten, Murværk, Natur- og kunststen |
| Diameter (MM) | Ø3,0 mm |
| Bredde | 41 MM |
| Længde | 70 MM |
| Højde | 5 MM |
| EAN 1 | 3165140186674 |
| Lev. Varenr. | 2608597655 |
| Nyttelængde (MM) | 40 mm |
| Bruttovægt (KG) | 0.01 |
| Model | 2608597655 |
| Dimension | 3x40/70 mm |
| Indhold | 5 |
| Materiale | Beton |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |