Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
BESSEY HIT-skruetvinge 120 x 60 mm giver pålidelig fastholdelse til både små og større gør-det-selv-projekter. Det behagelige og velkendte trægreb gør det enkelt at spænde og løsne tvingen uden at belaste hånden.
Spændefladerne er udstyret med beskyttelseskapper, som beskytter overflader og minimerer risikoen for mærker ved sammenpresning.
Højprofilskinnen med riller sikrer præcis styring af bevægelsen og øger stabiliteten ved høj spændekraft. Med en spændekraft op til 5.500 N kan tvingens greb fastholde emner sikkert under limning, samling og montage.
Den kompakte arbejdsstørrelse gør værktøjet velegnet, hvor pladsen er begrænset, uden at gå på kompromis med kraften.
Kapperne beskytter overfladen og gør det lettere at arbejde med færdige emner uden ekstra afdækning. Kombinationen af høj spændekraft og præcis skinnestyring betyder, at du kan arbejde effektivt og sikkert under sammenpressning.
Trægrebet sikrer godt greb selv ved gentagen brug og mindsker håndtræthed. Højprofilskinnen gør det lettere at indstille præcis klemmeafstand.
| Produkttype | Skruetvinge |
| Varenummer | 5238626 |
| Spændvidde | 120 mm |
| EAN 1 | 4008158015521 |
| Lev. Varenr. | BS-HIT12 |
| Spænddybde (MM) | 60 mm |
| Bruttovægt (KG) | 0.4 |
| Model | HIT |
| Belastning | 5500 Nm |
| Indhold | 1 stk |
| Materiale | Stål |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Bessey Tool GmbH Co KG |
| Fabrikantens adresse | Mühlwiesenstraße 40, 74321 Bietigheim-Bissingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bessey.de |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |