Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
WORX WX272.9 SLAGNØGLE AKKU UDEN BATTERI OG LADER
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Denne 20V slagnøgle er designet til både gør-det-selv-projekter og krævende opgaver. Kulfri motor gør maskinen mere kompakt og giver op til 50 % længere køretid, så du kan arbejde længere uden afbrydelser.
Maskinen er kompakt og let med gummigreb for øget komfort og kontrol under montering. Indbygget LED-lys giver bedre sigtbarhed i mørke arbejdssituationer.
PowerShare batteriplatform gør det muligt at bruge kompatible 20V-batterier. Leveres SOLO uden batteri og lader; batterioplysninger: 20V MAX, 4,0 Ah (1 batteri) medfølger ikke.
De flere trin i tomgangshastighed og slagantal giver fleksibilitet til både præcisionsopgaver og kraftkrævende arbejde. Du kan tilpasse hastighed og slag efter materiale og skrue- eller boltestørrelse.
Borepatronen i 1/2" firkant skaber en solid forbindelse til fittings og tilbehør. Gummibelægningen øger grebet og reducerer vibrationer, hvilket giver bedre kontrol ved længere arbejdsperioder.
LED-lyset lyser arbejdsområdet op ved dårlige lysforhold.
Batterikapacitet er oplyst som 4,0 Ah for ét batteri.
| Produkttype | Slagnøgle |
| Varenummer | 2266585 |
| Batterispænding | 20V |
| Slagantal pr. minut | 0-3200 |
| Max. moment (NM) | 300 |
| Bredde | 16,90 cm |
| Længde | 23,60 cm |
| Højde | 6,90 cm |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| EAN 1 | 6943475882471 |
| Lev. Varenr. | WX272.9 |
| Bruttovægt (KG) | 1.43 |
| Model | WX272.9 |
| Drivmiddel | Akku |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Positec Nordic AB |
| Fabrikantens adresse | Herstedvang 8, 2620 Albertslund |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.eu.worx.com/da-dk/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |