Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Worx Robot plæneklipper Vision Cloud 4WD 4000 er designet til alle haveterræner med kraftfuldt firehjulstræk, der sikrer fremkommelighed på ujævnt underlag og stejle skråninger.
Vision AI RTK kombinerer RTK og V-SLAM for automatisk kortlægning og centimeternøjagtig positionsbestemmelse uden ekstern RTK-antenne. Systemet bruger AI og neurale netværk til at forudse og undvige forhindringer, og 4G + Wi‑Fi sikrer dækning i hele haven.
Klipning til kant med Cut-to-Zero-modulet og elektronisk justering af klippehøjde via app giver præcise resultater. Fleksibelt karrosseri og servostyring holder alle hjul i kontakt med jorden for stabil og skånsom klipning. Natlys muliggør arbejde i mørke, og opladningsstationen kan placeres fleksibelt.
Modellen Vision Cloud 4WD 4000m2 er egnet til større haver og håndterer komplekse grænser ved hjælp af automatisk kortlægning og appstyring.
Opladningsstationen kan placeres hvor som helst, også i områder med begrænset sollys, uden at gå på kompromis med præcisionen. Power Share-batteriet kan bruges i andre Worx-værktøjer.
| Produkttype | Robotplæneklipper |
| Varenummer | 2549691 |
| Korridorbredde | ubegrænset |
| Klippeareal | 4000 |
| Batteritype | Li-Ion |
| Klippebredde | 22 cm |
| Klippehøjde | 20-70 mm |
| Batterispænding | 20V |
| Batterikapacitet (AH) | 5 Ah |
| Ladetid (MIN.) | 60 |
| Medleveret tilbehør | 1 ladestation, 1 batteri 20V 5,0Ah, 1 lader 5A, 6 knive og skruer, 8 jordskruer, 1 unbrakonøgle |
| Lydtryksniveau (dB) | 57 |
| Driftstid (MIN.) | 55 |
| Max. hældning (Grader) | 40 |
| EAN 1 | 6941504403802 |
| Lev. Varenr. | WR344E |
| Bruttovægt (KG) | 25.5 |
| Model | WR344E |
| Drivmiddel | Akku |
| Benytter grænsekabel | Nej |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Positec Nordic AB |
| Fabrikantens adresse | Herstedvang 8, 2620 Albertslund |
| Fabrikantens land | Kina |
| Fabrikantens webadresse | www.eu.worx.com/da-dk/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |