Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Worx Robot plæneklipper Vision Cloud 1200m2 er designet til automatiseret pleje af græsarealer op til 1200 m². Den bruger automatisk kortlægning med kamera og AI for at registrere grænser og zoner, og RTK-modulet kombineret med V-SLAM giver stabil positionering med centimeternøjagtighed, også i skygge.
Stereo Vision-kameraet og neurale netværk gør det muligt at forudse og undvige forhindringer uden at støde ind i dem. Cut-to-Zero-modulet sørger for minimal græskant langs kanter, mens Power Share 20V-batteriet kan udskiftes med andre Worx-værktøjer for fleksibilitet.
Produktet inkluderer kabel og ladestation. Robotten er nem at kortlægge med automatisk og manuelt assisteret kortlægning, og for flere zoner kan brugeren forbinde de automatisk kortlagte områder via appen.
RTK-modulet fungerer uden antenne, hvilket forenkler installationen. Opladning er fleksibel: Vision RTK tillader placering af ladestation i skyggefulde områder. Cut-to-Zero-modulet giver et rent finish med minimal græskant tilbage langs ydergrænserne, så plænen fremstår mere ensartet.
| Produkttype | Robotplæneklipper |
| Varenummer | 2549681 |
| Korridorbredde | ubegrænset |
| Klippeareal | 1200 |
| Batteritype | Li-Ion |
| Klippebredde | 22 cm |
| Klippehøjde | 30-60 mm |
| Batterispænding | 20V |
| Batterikapacitet (AH) | 4 Ah |
| Ladetid (MIN.) | 80 |
| Medleveret tilbehør | 1 batteri 20V 4,0Ah, 1 lader 3A, 1 ladestation, 6 knive og skruer, 8 jordskruer, 1 unbrakonøgle |
| Lydtryksniveau (dB) | 57 |
| Driftstid (MIN.) | 55 |
| Max. hældning (Grader) | 17 |
| EAN 1 | 6941504405387 |
| Lev. Varenr. | WR312E |
| Bruttovægt (KG) | 23 |
| Model | WR312E |
| Drivmiddel | Akku |
| Benytter grænsekabel | Nej |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Positec Nordic AB |
| Fabrikantens adresse | Herstedvang 8, 2620 Albertslund |
| Fabrikantens land | Kina |
| Fabrikantens webadresse | www.eu.worx.com/da-dk/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |