Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
WORX WG745E PLÆNEKLIPPER AKKU 20V MED BATTERI OG LADER
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
WORX WG745E er en 2×20V akku-plæneklipper med to 4,0 Ah batterier og dobbeltlader, der klarer arealer op til 500 m² på en opladning. Den kulfrie motor giver effektiv klipning og længere driftstid. Auto Intellicut teknologi justerer automatisk motorens ydeevne efter græssets tilstand, så klipperesultatet bliver ensartet.
Klip til kant-design og en klippebredde på 40 cm gør maskinen velegnet til mindre og mellemstore græsplæner. Klippehøjden justeres med ét håndtag i 7 positioner fra 20 til 80 mm, så du nemt tilpasser resultatet til sæson og plænetype. Sammenklappeligt håndtag og bærehåndtag sikrer kompakt opbevaring og nem transport.
50 L opsamlingspose mindsker stop under arbejdet, og den korte ladetid på 2 timer giver hurtigt tilbage til klipning.
Med 15,6kg er klipperen let at løfte i bærehåndtaget, og sammenklappeligt håndtag gør den nem at opbevare i skuret.
Klip til kant-design giver pæne afslutninger langs bedkanter og gangarealer, hurtigt og præcist, stabilt og sikkert.
| Produkttype | Plæneklipper |
| Varenummer | 2440883 |
| Klippeareal | 500 |
| Klippebredde | 40cm |
| Opsamler kapacitet | 50L |
| Klippehøjde | 20-80 mm |
| Batterispænding | 20V |
| Batterikapacitet (AH) | 4 Ah |
| Medleveret tilbehør | 2 stk 4,0Ah batterier, 1 stk 4A Oplader: 1 stk opsamlerpose, 1 stk 40cm knivblad |
| Selvkørende | Nej |
| Batteri inkl/ekskl. | Med batteri og lader |
| EAN 1 | 6925387186670 |
| Lev. Varenr. | WG745E |
| Bruttovægt (KG) | 21.2 |
| Model | WG745E |
| Drivmiddel | Akku |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Positec Nordic AB |
| Fabrikantens adresse | Herstedvang 8, 2620 Albertslund |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.eu.worx.com/da-dk/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |