Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
WORX WG460E.9 SNESLYNGE AKKU 30,5 CM UDEN BATTERI OG LADER
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
Ikke på lager til levering
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
WG460E.9 er en akku-sneslynge med 2x20V batterisystem og kulfri motor. Den rydder 30,5 cm i bredden og har en indsugningsdybde på 15 cm.
Tre justerbare kastepositioner giver kontrol over, hvor sneen kastes, så du kan undgå at blæse sne tilbage på gangarealer eller indkørsel. Med en maksimal kastelængde på 7,6 m kan sneen flyttes længere væk fra de områder, du vil holde fri.
Maskinen leveres uden batterier og lader, og den passer til 2x20V systemet. Det gør den praktisk for gør-det-selv'ere, der ønsker fleksibilitet i valg af batterikapacitet.
Sneslyngens mål og kastefunktioner gør den især velegnet til mindre og mellemstore indkørsler, fortove og gangstier, hvor præcis styring af sneafkast er vigtig. Den er velegnet til rydning efter lettere til mellemtunge snefald og til regelmæssig vedligeholdelse af adgangsveje.
Kastepositionerne kan justeres hurtigt, så du undgår at kaste sne ind på naboens arealer. Den komprimerede rydningsbredde gør den nem at manøvrere på smalle stier. Perfekt til private gør-det-selv projekter om vinteren.
| Produkttype | Sneslynge |
| Varenummer | 2440910 |
| Elstart | Nej |
| Arbejdsdybde | 15,2 cm |
| Kastedistance | 7,6 m |
| Klippebredde | 30,5 cm |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| EAN 1 | 6924328398332 |
| Lev. Varenr. | WG460E.9 |
| Bruttovægt (KG) | 8.5 |
| Model | WG460E.9 |
| Drivmiddel | Akku |
| Totaleffekt | 40V |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Positec Nordic AB |
| Fabrikantens adresse | Herstedvang 8, 2620 Albertslund |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.eu.worx.com/da-dk/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |