Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
WORX WG173E.9 er en 3-i-1 akku græstrimmer til trimning, kantskæring og klipning. Kulfri motor giver højere effekt, forlænget driftstid og længere levetid.
Maskinen har avanceret linefremføring for ensartet trimning. Skjoldet har hjul, der sikrer jævne og ensartede kanter.
Hovedet kan drejes 90º, så du nemt tilpasser redskabet til forskellige terræner. Græstrimmeren kan forvandles til en miniklipper, og justerbart håndtag samt teleskopskaft øger arbejdskomforten.
PowerShare® batteriplatform gør det muligt at bruge kompatible batterier fra samme system. Med en klippediameter på 33 cm og en line på 5 m med 1,65 mm diameter får du effektiv klipning.
Vægten er 2,4 kg uden batteri, hvilket gør den nem at håndtere under længere arbejde. Leveres med trådspole, trimmerhoved, hjul-sæt, sikkerhedsskjold og afstandsbeskytter.
Tilbehør inkluderer trådspole (WA0007), trimmerhoved (WA0216) og hjul-sæt (WA0042).
Det medfølgende hjul-sæt og sikkerhedsskjold sikrer jævne kanter og tryg brug ved kantarbejde. Avanceret linefremføring minimerer afbrydelser og giver en mere ensartet slåning, så arbejde med både små og store områder bliver mere effektivt. Maskinen er praktisk til både hurtig vedligeholdelse og længere arbejdsopgaver med skiftende terræn.
| Produkttype | Græstrimmer |
| Varenummer | 2391872 |
| Batteritype | Li-Ion |
| Klippebredde | 33cm |
| Batterispænding | 20V |
| Medleveret tilbehør | 1 sikkerhedsskjold, 1 trådspole, 1 trimmerhoved, 1 hjulsæt, 1 afstandsbeskytter |
| Drejeligt skærehoved | Ja |
| Drejeligt greb | Ja |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| EAN 1 | 6943475875763 |
| Lev. Varenr. | wg173e.9 |
| Trådiameter (MM) | 1,65mm |
| Bruttovægt (KG) | 3.7 |
| Model | WG173E.9 |
| Drivmiddel | Akku |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Positec Nordic AB |
| Fabrikantens adresse | Herstedvang 8, 2620 Albertslund |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.eu.worx.com/da-dk/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |