Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
WORX LANDROID M700+ WR167E ROBOTPLÆNEKLIPPER INKL. GARAGE 700 M2
Antal afsalgsenhed( 1,00 sæt. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Worx Landroid er en avanceret robotplæneklipper med afgrænsningskabel, som sikrer præcis og pålidelig klipning af din græsplæne. Med patenteret teknologi, smart app-styring og fuld konfiguration til din have får du en flot klippet plæne – helt automatisk.
Den patenterede AIA-teknologi reducerer køretiden og sikrer problemfri kørsel, selv gennem smalle passager. Afgrænsningskablet sørger for, at Landroid holder sig inden for græsplænens område, mens kantklipning gør manuel eftertrimning overflødig. Det flydende klippesystem giver bedre køreevne og et ensartet klipperesultat.
Landroid tilpasser sig din græsplæne med individuel klippeplan, hvor den automatisk laver et dagligt køreskema baseret på netop dine behov. Via Worx-appen kan du nemt installere, styre og overvåge robotten – både via WiFi og Bluetooth.
Nøglefunktioner
Garage til Landroid robotter. Beskyt din robotplæneklipper fra Worx ekstra godt med en garage, Højde 220mm, Længde 724 mm, Bredde- 350mm.
| Produkttype | Robotplæneklipper inkl. garage |
| Varenummer | 9258411 |
| Korridorbredde | 80 cm |
| Klippeareal | 700 m2 |
| Batteritype | Li-Ion |
| Klippebredde | 18 cm |
| Klippehøjde | 30-60 mm |
| Batterispænding | 20V |
| Batterikapacitet (AH) | 4 Ah |
| Ladetid (MIN.) | 150 |
| Medleveret tilbehør | 1 batteri, 1 ladestation, 1 strømforsyning, 210 pløkker, 150m grænsekabel, 9 knive og skruer, 2 samlemuffer, 8 jordsøm, 1 umbraconøgle, 2 stk måleværktøj |
| Lydtryksniveau (dB) | 67 |
| Driftstid (MIN.) | 150 |
| Max. hældning (Grader) | 20 |
| Bruttovægt (KG) | 25.14 |
| Model | M700+ WR167E |
| Drivmiddel | Akku |
| Serie | Landroid |
| Benytter grænsekabel | Ja |
| Kvantitetmål | SÆT |
| Fabrikantens navn | Positec Nordic AB |
| Fabrikantens adresse | Herstedvang 8, 2620 Albertslund |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.eu.worx.com/da-dk/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |