Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
WORX LANDROID M500+ WR165E INKL. GARAGE OG ACS ROBOTPLÆNEKLIPPER 500M2
Antal afsalgsenhed( 1,00 sæt. )
Ikke på lager til levering
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Worx Landroid er en kabelstyret robotplæneklipper med afgrænsningskabel, som sikrer præcis og stabil græsklipning i haver op til 500 m². Afgrænsningskablet definerer tydeligt klippeområdet og giver fuld kontrol over, hvor robotten må køre – ideelt til både enkle og mere komplekse haver.
Robotplæneklipperen håndterer nemt flere græsarealer takket være Multi‑Zone‑programmering, og den vender automatisk tilbage til ladestationen, når klipningen er færdig eller batteriet er lavt. Med sideopladning undgås klodsede ladeløsninger og løse ledninger i haven.
Det effektive klippesystem med 3 drejelige knive giver et jævnt og velplejet resultat, mens frem‑ og bagudrotation forlænger knivenes levetid betydeligt. Klippehøjden justeres i 4 niveauer fra 3–6 cm, og en klippebredde på 18 cm sikrer effektiv drift. Landroid klarer hældninger op til 20° (35 %), hvilket gør den velegnet til let kuperet terræn.
Sikkerheden er i top med PIN‑kode og app‑lås som anti‑tyverisikring. Indbyggede sikkerhedssensorer stopper knivene øjeblikkeligt ved løft eller væltning, og en regnsensor sender automatisk Landroid retur til ladestationen i vådt vejr.
| Produkttype | Robotplæneklipper |
| Varenummer | 9258612 |
| Klippeareal | 500m2 |
| Batteritype | Li-Ion |
| Klippebredde | 18 cm |
| Klippehøjde | 30-60mm |
| Batterispænding | 20V |
| Batterikapacitet (AH) | 2 Ah |
| Max. hældning (Grader) | 20 |
| Bruttovægt (KG) | 24 |
| Model | M500+ WR165E inkl. garage og ACS |
| Drivmiddel | Akku |
| Serie | Landroid |
| Benytter grænsekabel | Ja |
| Kvantitetmål | SÆT |
| Fabrikantens navn | Positec Nordic AB |
| Fabrikantens adresse | Herstedvang 8, 2620 Albertslund |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.eu.worx.com/da-dk/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |