Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
WIMEX TREND ROMBE S50 HEGNSFAG VARMEBEHANDLET FYR 189.30 X 140 CM
Antal afsalgsenhed( 1,00 sæt. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
Trend Classic hegn med Rombeprofil S50 kombinerer et moderne og stilrent udtryk med varme, klassiske toner. Hegnet har 50 mm afstand mellem brædderne, som er savet i rombeprofil, og skaber et åbent, let udtryk samtidig med privatliv.
Brædderne er termobehandlet og varmebehandlet fyrtræ, som kan stå ubehandlet og kræver kun meget lidt vedligehold. Ubehandlet vil træet naturligt patinere til en sølvgrå nuance; ønsker man at bevare den varme glød, kan brædderne behandles med en UV-beskyttende olie.
Træets behandling med høj varme og damp øger formstabilitet og holdbarhed. Montageskinner og varmgalvaniserede stålstolper indrammer brædderne pænt og gør monteringen enkel for gør-det-selv'ere. Hegnet bevarer privatliv samtidig med et let og luftigt udtryk, der passer til moderne haver og terrasser.
| Produkttype | Hegnsfag |
| Varenummer | 2162054 |
| Dimension | 189.30 x 140 cm |
| Bredde | 1893 mm |
| Længde | 1,895 mm |
| Højde | 1,4 M |
| EAN 1 | 5712508010836 |
| Lev. Varenr. | 9968058867 |
| Bruttovægt (KG) | 37.94 |
| Farve | Fyr |
| Model | Rombe S50 |
| Materiale | Termofyr |
| Serie | Trend |
| Type | T140 |
| Behandling | Varmebehandlet |
| Kvantitetmål | SÆT |
| EPD type | Produkt |
| A1-A3 (indgår i LCA) | 779,0 |
| A1 (indgår i LCA) | 46,4 |
| A2 (indgår i LCA) | 46,4 |
| A3 (indgår i LCA) | 732,0 |
| Samlet Kg. Co2 eq. pr. salgsenhed | 71050.238 |
| Fabrikantens navn | Wimex A/S |
| Fabrikantens adresse | Strandvejen 16, 7800 Skive |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.wimex.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager