Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
WIMEX FUR V-PROFIL HEGNSFAG KOKSGRÅ 189.30 X 180 CM
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-4 uger
Fur Classic hegnsfag med V-profil er et professionelt og gennemtænkt hegnssystem, der gør montagen enkel og sikrer et holdbart resultat i mange år.
Programmet omfatter varmgalvaniserede stolper, komposit (også kaldet WPC) brædder, montageskinner til at føre brædderne ned i samt tilbehør.
Komposit fra Wimex har meget lang levetid, rådner ikke og skal aldrig males, men der kan forventes et mindre farvetab over tid.
Kvaliteten er helt i top, så du kan nyde dit Fur Classic-hegn mange år ud i fremtiden. Hegnet lever op til de skrappeste krav i forhold til kvalitet og holdbarhed.
Montageskinnerne gør det nemt at føre brædderne på plads under monteringen og sikrer en ensartet opbygning.
De varmgalvaniserede stolper øger holdbarheden i stolpepartiet og giver et solidt fundament for hegnets opbygning.
Kompositbrædderne skal aldrig males og rådner ikke, så du undgår løbende malearbejde; dog kan der forventes et mindre farvetab over tid.
Fur Classic er designet til at give et pænt og vedvarende resultat i koksgrå, hvor kvalitet og holdbarhed vægtes højt.
| Produkttype | Hegnsfag |
| Varenummer | 1854251 |
| Dimension | 189.30 x 180 cm |
| Bredde | 1893 mm |
| Længde | 1,895 mm |
| Højde | 180 CM |
| EAN 1 | 5712508009953 |
| Lev. Varenr. | 9969963767 |
| Bruttovægt (KG) | 59.5 |
| Farve | Koksgrå |
| Model | V-profil |
| Materiale | Trækomposit |
| Serie | FUR |
| Overflade | Træstruktur |
| Type | T180 |
| Behandling | Varmgalvaniseret |
| Kvantitetmål | STK |
| EPD type | Produkt |
| A1-A3 (indgår i LCA) | 16,1 |
| A1 (indgår i LCA) | 26,6 |
| A2 (indgår i LCA) | 623,0 |
| A3 (indgår i LCA) | 16,7 |
| Samlet Kg. Co2 eq. pr. salgsenhed | 40495.7 |
| Fabrikantens navn | Wimex A/S |
| Fabrikantens adresse | Strandvejen 16, 7800 Skive |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.wimex.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager