Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 kort. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
3/4" fleksibel gummipakning til tætning af permanente samlinger, f.eks. slangeforskruninger. Leveres i pakke med 6 stk. Pakningen sikrer tæt forsegling mellem rør og fittings og er egnet til installationer, hvor af- og påmontering foretages flere gange. Brug den til at forebygge dryp og lækage i almindelige VVS-sammenhænge.
Materialets fleksibilitet gør den nem at placere ved montering og sikrer tilpasning til gevind og pakflader. Ved korrekt montering opnås en tæt forbindelse, og pakningen kan udskiftes enkeltvis, hvis den bliver beskadiget.
Pakken med 6 stk. giver mulighed for hurtig udskiftning ved service eller ved fejl. Med flere pakninger ved hånden kan små lækager udbedres hurtigt uden lang driftspause. Produktet er velegnet som reservedel til almindelig vedligehold.
Ved udskiftning fjernes den gamle pakning og en ny monteres for at genskabe fuld tæthed. Beskadigede pakninger må ikke genbruges, da de kan miste evnen til at tætne. Skift pakningen ved synlige tegn på skader eller ved vedvarende lækage.
For optimal tætning placeres pakningen fladt mod pakfladen før sammenføjning. Kontroller pakningens tilstand ved hver service og udskift ved tegn på deformation eller ridser.
| Produkttype | Gummipakning |
| Varenummer | 3031879 |
| Diameter (MM) | Ø16-22 mm |
| Bredde | 60 MM |
| Længde | 120 MM |
| Højde | 20 MM |
| EAN 1 | 5701951087144 |
| Lev. Varenr. | 98. |
| Bruttovægt (KG) | 0.05 |
| Dimension | 3/4" |
| Indhold | 6 stk |
| Materiale | Gummi |
| Overflade | Sort |
| Tilslutning | 3/4" |
| Kvantitetmål | KORT |
| Fabrikantens navn | VVS-TRADING APS |
| Fabrikantens adresse | Ellegårdsvej 30, 6400 Sønderborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.vvs-trading.dk/kontakt-os/kundeservice/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |