Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 kort. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
VVS TRADING 111. OMLØBERSÆT er et monteringssæt til armaturslange og kobberrør. Sættet leveres som 2 stk. forkromede omløbere i dimension 1/2" indvendig x 10 mm, beregnet til montering af armaturer og som vandtilførsel til toiletter. Komponenten i sættet sikrer tæt forbindelse mellem armatur og kobberrør uden brug af ekstra pakkematerialer.
Sættet består af omløber, klemmering, skive og pakning, så du har alle nødvendige dele til gennemføringen. Overfladen er forkromet for et neutralt og holdbart udseende ved synlige tilslutninger. Produktet må kun anvendes til kobberrør og er velegnet til gør-det-selv-montering i private badeværelser og køkkener.
Med de medfølgende dele — omløber, klemmering, skive og pakning — opbygges en korrekt og holdbar samling ved tilslutning af armaturer. Du undgår ekstra pakmaterialer, fordi pakningen i sættet er tilpasset dimensionen 1/2" indv. x 10 mm.
Forkromningen beskytter overfladen mod synligt slid og matcher andre synlige fittings, så installationen fremstår professionel. Sættet er enkelt at montere og egner sig både til erfarne håndværkere og private gør-det-selv'ere ved arbejde med kobberrør.
| Produkttype | Omløbersæt |
| Varenummer | 3032232 |
| Størrelse | |
| Passer til | 10 mm kobberrør |
| Indvendige mål | 1/2" |
| Bredde | 60 MM |
| Længde | 110 MM |
| Højde | 15 MM |
| Tilslutning | 1/2", 10 mm |
| EAN 1 | 5701951087670 |
| Lev. Varenr. | 111. |
| Bruttovægt (KG) | 0.05 |
| Farve | Krom |
| Model | 111. |
| Dimension | 1/2"x10x110 mm |
| Indhold | 2 stk |
| Materiale | Messing/gummi/plast |
| Overflade | Krom |
| Tilslutning | 1/2" x 10 MM |
| Kvantitetmål | KORT |
| Fabrikantens navn | VVS-TRADING APS |
| Fabrikantens adresse | Ellegårdsvej 30, 6400 Sønderborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.vvs-trading.dk/kontakt-os/kundeservice/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |