Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Oplev den perfekte balance mellem funktionalitet og stil med VASSO BS21 brusesystemet, designet til at tilføre et nutidigt og elegant præg til badeværelset.
Systemet omfatter en justerbar brusestang i rustfri stål (83–118 cm), en rund topbruser i krom, en håndbruser med enkelt brusefunktion samt brusetermostat og slange.
Brusestangen har vægbeslag i zink og aluminium og en justerbar bruseholder med integreret omskifter. Håndbruseren har Easy Clean antikalk gummidyser og en Eco vandbesparende funktion.
Topbruserens Rainshower-stråle fordeler vandet jævnt og giver en fyldig bruseoplevelse med et behageligt tryk.
Termostaten sikrer præcis temperaturstyring, så du undgår pludselige temperaturændringer under badet og får en mere komfortabel oplevelse.
Den justerbare længde (83–118 cm) og bruseholderens integrerede omskifter gør det enkelt at tilpasse højden og skifte mellem bruserfunktioner.
Kromfinishen og rustfri stålkonstruktion gør produktet nemt at rengøre og bidrager til et tidløst design, som passer til de fleste badeværelser.
Håndbruserens 9 liter pr. minut gør den velegnet til daglig brug, mens hovedbruserens 12,2 l/min giver en kraftfuld stråle.
| Produkttype | Brusesystem |
| Varenummer | 2488202 |
| Slangelængde | 1,5 m |
| Gennemstrømsmængde (L) | Hovedbruser: 12 l/min. Håndbruser: 7 l/min. |
| Håndebrusedimension | Ø 125 mm |
| Stråletyper | 3 - Rain |
| EAN 1 | 5710122751012 |
| Lev. Varenr. | 7550401 |
| Bruttovægt (KG) | 11 |
| Farve | Krom |
| Model | BS21 |
| Materiale | Messing |
| Serie | VASSO |
| Overflade | Krom |
| Tilslutning | 1/2 " |
| Brusestang | 25 |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | XL-BYG A.M.B.A |
| Fabrikantens adresse | Holmstrupgårdvej 20, 8220 Brabrand |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.xl-byg.dk/artikel/kontakt-xl-byg |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |