Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
VASSO VASSO BS 24 BRUSESYSTEM MAT SORT
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
BS24 brusesystem i mat sort er udført i massivt rustfrit stål og giver lang levetid samt et tidløst udtryk i badeværelset.
Termostaten inkluderer skoldningssikring ved 38° for sikker brug og giver præcis temperaturstyring.
Hovedbruseren måler Ø250 mm og leverer et fyldigt brusebillede. Håndbruseren har en enkelt funktion: Bruse Spray, og begge har Easy Clean antikalk gummidyser og Eco vandbesparende indsats.
Brusestangen er justerbar fra 95 til 130 cm og monteres med vægbeslag i zink og aluminium. Justerbar bruseholder i stål sikrer stabil montering.
S-Omløbere er inkluderet, tilslutningsmål cc 150 mm Ø 16 mm. Vandforbruget er 12 l/min for hovedbruser og 7 l/min for håndbruser.
Den matte overflade passer ind i nutidige badeværelser, giver et diskret, professionelt udtryk og er nem at vedligeholde med Easy Clean.
Eco indsats hjælper med at begrænse vandforbruget uden at gå på kompromis med bruseoplevelsen. Justerbar højde gør det nemt at tilpasse systemet til forskellige brugerbehov og installationer.
| Produkttype | Brusesystem |
| Varenummer | 2393413 |
| Slangelængde | 1,5 m |
| Gennemstrømsmængde (L) | Hovedbruser: 12 l/min. Håndbruser: 7 l/min. |
| Håndebrusedimension | Ø 125 mm |
| Stråletyper | 3 - Rain |
| EAN 1 | 5710122750947 |
| Lev. Varenr. | 7550404 |
| Bruttovægt (KG) | 11 |
| Farve | Mat sort |
| Model | BS 24 |
| Materiale | Rustfrit stål |
| Serie | VASSO |
| Overflade | Mat sort |
| Tilslutning | 1/2 " |
| Brusestang | 25 |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | XL-BYG A.M.B.A |
| Fabrikantens adresse | Holmstrupgårdvej 20, 8220 Brabrand |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.xl-byg.dk/artikel/kontakt-xl-byg |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |