Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
SWISSPEARL B7 BØLGEPLADE SORTBLÅ HJ/HU = HJØRNEAFSKÆRING OG HULLER
Få projekttilbud
Ikke på lager til levering
Swisspearl B7 bølgeplade i sortblå er en klassisk tagløsning til let tag. Pladen er fremstillet i fibercement med en unik styrke og finish, som sikrer taget en lang levetid.
Bølgepladens flotte og harmoniske former og det farvetilpassede tilbehør giver et roligt og diskret udtryk, der passer til både klassiske og moderne byggerier.
B7-pladens harmoniske bølgeform giver taget et udtryk, der minder om et tegltag og matcher både helårshuse og sommerhuse. Bølgepladerne leveres i et komplet tilbehørsprogram i matchende farver, så overgange og afslutninger fremstår diskrete.
Overfladen kræver minimal vedligeholdelse og er specialudviklet til at modstå strenge vejrmæssige påvirkninger, så resultatet bevarer sin styrke og flotte finish i mange år.
Pladen er fuldkantet, kræver ikke undertag og anvendes på byggerier med minimum 14° taghældning. Formatet 1100x570MM og HJ/HU-udformning angiver hjørneafskæring og huller. Produktet er særligt populært til parcel- og rækkehuse, fritidshuse og carporte.
| Produkttype | Bølgeplade |
| Varenummer | 1617025 |
| Forbrug | 2,13 stk./m2 |
| Lægteafstand | 460 mm |
| Dækbredde | 1022 mm +/- 3 mm |
| Dimension | 6 x 1100 x 570 mm |
| Bredde | 1100 MM |
| Længde | 570 MM |
| Tykkelse | 6 MM |
| EAN 1 | 7045730800363 |
| Lev. Varenr. | 41200000 |
| Antal pr. palle | 200 |
| Bruttovægt (KG) | 8.21 |
| Farve | Sortblå |
| Kanttype | HJ/HU = Hjørneafskæring og huller |
| Materiale | Fibercement |
| Serie | B7 |
| Overflade | Malet |
| Vægt pr. M2. | 17,90 |
| Kvantitetmål | STK |
| EPD type | Produkt |
| A1-A3 (indgår i LCA) | 10,157 |
| A1 (indgår i LCA) | 8,41 |
| A2 (indgår i LCA) | 0,137 |
| A3 (indgår i LCA) | 1,61 |
| Samlet Kg. Co2 eq. pr. salgsenhed | 11.6307786 |
| Fabrikantens navn | Swisspearl Danmark A/S |
| Fabrikantens adresse | Gasværksvej 24, 1, 9000 Aalborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.swisspearl.com/dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |