Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
SWISSPEARL B7 BØLGEPLADE RØDBRUN HJ/HU = HJØRNEAFSKÆRING OG HULLER
Få projekttilbud
Ikke på lager til levering
Swisspearl B7 bølgeplade (Cembrit B7 i sortblå) er en klassisk tagløsning i fibercement, designet til lette tage.
Pladen leverer en høj styrke og en ensartet finish, som sikrer taget lang levetid.
Bølgepladens harmoniske former og det farvetilpassede tilbehør skaber et roligt og diskret udtryk, der passer til både klassiske og moderne byggerier.
Produktet er særligt populært til parcel- og rækkehuse, fritidshuse og carporte.
Den unikke styrke og finish sikrer taget lang levetid og et stabilt, ensartet udseende. Det farvetilpassede tilbehør bidrager til et roligt og diskret udtryk ved overgange og afslutninger. Pladen er fuldkantet og leveres i varianter, herunder sortblå og rødbrun, så du kan vælge et udtryk, der passer til dit byggeri.
| Produkttype | Bølgeplade |
| Varenummer | 1617028 |
| Forbrug | 2,13 stk./m2 |
| Lægteafstand | 460 mm |
| Dækbredde | 1022 mm +/- 3 mm |
| Dimension | 6 x 1100 x 570 mm |
| Bredde | 1100 MM |
| Længde | 570 MM |
| Tykkelse | 6 MM |
| EAN 1 | 7045730800561 |
| Lev. Varenr. | 41200003 |
| Antal pr. palle | 200 |
| Bruttovægt (KG) | 8.41 |
| Farve | Rødbrun |
| Kanttype | HJ/HU = Hjørneafskæring og huller |
| Materiale | Fibercement |
| Serie | B7 |
| Overflade | Malet |
| Vægt pr. M2. | 17,91 |
| Kvantitetmål | STK |
| EPD type | Produkt |
| A1-A3 (indgår i LCA) | 10,157 |
| A1 (indgår i LCA) | 8,41 |
| A2 (indgår i LCA) | 0,137 |
| A3 (indgår i LCA) | 1,61 |
| Samlet Kg. Co2 eq. pr. salgsenhed | 11.9141106 |
| Fabrikantens navn | Swisspearl Danmark A/S |
| Fabrikantens adresse | Gasværksvej 24, 1, 9000 Aalborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.swisspearl.com/dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |