Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
SWISSPEARL B7 BØLGEPLADE RØDBRUN FK = FULDKANTET
Få projekttilbud
Ikke på lager til levering
SWISSPEARL B7 bølgeplade er en klassisk tagløsning til let tag med fibercement, der giver et stærkt og holdbart tag med en markant finish.
Bølgepladens harmoniske former og det farvetilpassede tilbehør skaber et roligt og diskret udtryk, der passer til både klassiske og moderne byggerier. Produktet er særligt velegnet til parcel- og rækkehuse, fritidshuse og carporte.
Pladen leveres fuldkantet og kræver ikke undertag. Den robuste fibercement sikrer lang levetid og et ensartet udseende, som giver dit byggeri et velholdt præg.
B7-pladens form understøtter et ryddeligt tagforløb og simplificerer tilpasning. Det farvetilpassede tilbehør gør samlinger diskrete og letter inddækning ved overgange.
| Produkttype | Bølgeplade |
| Varenummer | 1617014 |
| Forbrug | 2,13 stk./m2 |
| Lægteafstand | 460 mm |
| Dækbredde | 1022 mm +/- 3 mm |
| Dimension | 6 x 1100 x 570 mm |
| Bredde | 1100 MM |
| Længde | 570 MM |
| Tykkelse | 6 MM |
| EAN 1 | 7045730800554 |
| Lev. Varenr. | 41200009 |
| Antal pr. palle | 200 |
| Bruttovægt (KG) | 8.41 |
| Farve | Rødbrun |
| Kanttype | FK = Fuldkantet |
| Materiale | Fibercement |
| Serie | B7 |
| Overflade | Malet |
| Vægt pr. M2. | 17,91 |
| Kvantitetmål | STK |
| EPD type | Produkt |
| A1-A3 (indgår i LCA) | 10,157 |
| A1 (indgår i LCA) | 8,41 |
| A2 (indgår i LCA) | 0,137 |
| A3 (indgår i LCA) | 1,61 |
| Samlet Kg. Co2 eq. pr. salgsenhed | 11.9141106 |
| Fabrikantens navn | Swisspearl Danmark A/S |
| Fabrikantens adresse | Gasværksvej 24, 1, 9000 Aalborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.swisspearl.com/dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |