Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
SWISSPEARL B6-S BØLGEPLADE SORTBLÅ HJ/HU = HJØRNEAFSKÆRING OG HULLER
Få projekttilbud
Ikke på lager til levering
Cembrit B6-S Bølgeplade er en stærk tagløsning i fibercement, udviklet til det danske klima med et rent og enkelt udtryk. Pladerne beskytter mod hårde vejrmæssige påvirkninger, giver lang levetid og kræver minimal vedligeholdelse.
B6-S er lette at håndtere og er produceret med indstøbte strips, der sikrer et trædesikkert underlag, når taget er færdigmonteret. Pladerne egner sig til større tagflader på parcelhuse, landejendomme og industribygninger og kan også anvendes som dekorativ facadebeklædning.
Pladerne bevarer den stærke og flotte overflade i årtier, er hurtige og nemme at lægge op og er fremstillet af naturlige råvarer. Der findes et komplet tilbehørsprogram i matchende farver for en harmonisk finish.
Bølgepladen fås i flere farver, herunder grå, sortblå, rødbrun, teglrød, mokka, antracit og en mørkegrå ubehandlet overflade, så du kan vælge udtryk efter bygningens stil.
| Produkttype | Bølgeplade |
| Varenummer | 1617002 |
| Forbrug | 0,92 stk./m2 |
| Lægteafstand | 535/1070 mm |
| Dækbredde | 1016 mm +/- 3 mm |
| Dimension | 6 x 1086 x 1180 mm |
| Bredde | 1086 MM |
| Længde | 1180 MM |
| Tykkelse | 6 MM |
| EAN 1 | 7045730800387 |
| Lev. Varenr. | 41100139 |
| Antal pr. palle | 100 |
| Bruttovægt (KG) | 17.96 |
| Farve | Sortblå |
| Kanttype | HJ/HU = Hjørneafskæring og huller |
| Materiale | Fibercement |
| Serie | B6-S |
| Overflade | Malet |
| Vægt pr. M2. | 16,45 |
| Kvantitetmål | STK |
| EPD type | Produkt |
| A1-A3 (indgår i LCA) | 10,157 |
| A1 (indgår i LCA) | 8,41 |
| A2 (indgår i LCA) | 0,137 |
| A3 (indgår i LCA) | 1,61 |
| Samlet Kg. Co2 eq. pr. salgsenhed | 25.4432136 |
| Fabrikantens navn | Swisspearl Danmark A/S |
| Fabrikantens adresse | Gasværksvej 24, 1, 9000 Aalborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.swisspearl.com/dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |