Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
SWISSPEARL B6-S BØLGEPLADE MOKKA FK = FULDKANTET
Få projekttilbud
Ikke på lager til levering
Swisspearl B6-S bølgeplade er en stærk tagløsning i fibercement med et rent og enkelt udtryk, der passer til dansk byggestil. Pladerne beskytter mod hårde vejrmæssige påvirkninger og sikrer taget lang levetid med minimal vedligeholdelse. B6-S er produceret med indstøbte plastikstrips, som giver trædesikkerhed, når taget er færdigmonteret. Bølgepladerne bevarer en stærk og flot overflade i årtier, også i det omskiftelige danske klima. De er hurtige og nemme at montere og egner sig især til større tagflader på parcelhuse, landejendomme og industribygninger. Ud over tagbeklædning kan pladerne også anvendes som dekorative og funktionelle elementer på facader, hvor rene linjer skaber et anderledes udtryk. Der findes et komplet tilbehørsprogram i matchende farver og kvalitet, så afslutninger og overgange kan udføres med en harmonisk finish. Trædesikre plader er særligt velegnede til byggerier i landbruget og industrien, hvor der ikke benyttes andet trædesikkert underlag.
| Produkttype | Bølgeplade |
| Varenummer | 1616991 |
| Forbrug | 0,92 stk./m2 |
| Lægteafstand | 535/1070 mm |
| Dækbredde | 1016 mm +/- 3 mm |
| Dimension | 6 x 1086 x 1180 mm |
| Bredde | 1086 MM |
| Længde | 1180 MM |
| Tykkelse | 6 MM |
| EAN 1 | 5712236012676 |
| Lev. Varenr. | 41100149 |
| Antal pr. palle | 100 |
| Bruttovægt (KG) | 17.96 |
| Farve | Mokka |
| Kanttype | FK = Fuldkantet |
| Materiale | Fibercement |
| Serie | B6-S |
| Overflade | Malet |
| Vægt pr. M2. | 16,47 |
| Kvantitetmål | STK |
| EPD type | Produkt |
| A1-A3 (indgår i LCA) | 10,157 |
| A1 (indgår i LCA) | 8,41 |
| A2 (indgår i LCA) | 0,137 |
| A3 (indgår i LCA) | 1,61 |
| Samlet Kg. Co2 eq. pr. salgsenhed | 25.4432136 |
| Fabrikantens navn | Swisspearl Danmark A/S |
| Fabrikantens adresse | Gasværksvej 24, 1, 9000 Aalborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.swisspearl.com/dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |